O Spinningu

Jedná se o skupinové cvičení na stacionárních kolech( spinner) pod vedením instruktora, za doprovodu hudby.

Spinning® patří mezi vyhledávané fyzické aktivity, které mohou vykonávat lidé ve všech věkových kategoriích a s jakoukoliv fyzickou kondicí (amatéři i profesionální sportovci).

Spinning® je kombinací pěti stylů jízdy a tří pozic rukou. Jezdí se při simulaci různých terénů (rovina = nižší zátěž, kopce = těžší zátěž), ve dvou pozicích (ze sedla, v sedle). Pro zlepšování techniky pozic se cvičí skoky a sprinty.

 • Základ - kvalitní zahřátí těla (rozcvičením)
 • Samotné cvičení (efektivní šlapání a správné dýchání)
 • Závěr - strečink s relaxací

Tempo celého cvičení určuje hudba, kterou pouští lektor příslušné hodiny.

Před každou hodinou je také důležité:
 • Zkontrolovat a vyzkoušet stacionární kolo (brždění pomocí setrvačníku, přidávání a ubírání zátěže)
 • Správně nastavit stacionární kolo (výška řidítek = výška sedla) "na výšku kyčelní kosti", při šlapání - noha by měla být propnutá, když je pedál ve spodní poloze
 • Upravit vzdálenost sedla od řidítek "opřeme-li loket o špičku sedla dotýkáme se konečky prstů řidítek" Nezbytné je také správné držení těla (paže mírně pokrčené v loktech, horní polovina těla udržovaná v klidu - bez pohupování a ošívání), dýchání (hluboké a rytmické).
Vybavení na hodinu spinningu:
 • Pohodlné sportovní oblečení (tričko ze savého materiálu z polyesterovým vláknem, cyklistické kalhoty)
 • Obuv (nízká, pevná obuv - tkaničky si raději schovávejte do bot z bezpečnostních důvodů)
 • Vlastní ručník (z hygienických důvodů)
 • Dostatek tekutin (doporučují se iontové nápoje)

Doporučujeme se zamyslet i nad výběrem vhodného kvalifikovaného lektora, musí to být člověk, kterému plně důvěřujete a necháte se jím vést.

Spinning® je doporučován pro:
 • redukci tělesné hmotnosti (při lekci trvájící 45 minut se dá v průměru spálit 400 - 600 kalorií)
 • zvýšení fyzické kondice (vhodný i jako kondiční doplněk pro sportovce)
 • vytvarování postavy (zadečku i nohou)
 • minimální zatížení kloubů

Před zahájením této sportovní aktivity, stejně jako před jakýmkoliv náročnějším sportem, je vhodná konzultace s ošetřujícím lékařem, a to z důvodu případného těhotenství, onemocnění srdce, vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo jiných zdravotních komplikací.

Proč jít na Spinning® ?

KONDICE pro ty, kteří si chtějí udržet nebo zlepšit svoji kondici jednoduchým a zábavným způsobem. Nemusí být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat a přesto mužete zajít na Spinning® . Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl - i když je Vám šedesát nebo máte 130 kilo.

POSTAVA pro ty, kterí chtějí pečovat o svoji postavu. Spinning® je ideální prostředek ke zhubnutí. Při jedné 45 minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 kCal, což je 12-krát víc než při aerobiku, aniž byste zatížili své klouby. Pravidelný SPINNING trénink Vám pomůže úcinně tvarovat a zpevňovat Vaši postavu. Získáte pevný zadeček a štíhlé nohy.

TRÉNINK pro sportovce Spinning® program umožnuje specializovanou přípravu pro všechny druhy sportu. S pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž - vytrvalost, rychlost, výbušnost i intervalový trénink. Pro svoji vysokou úcinnost je Spinning® bežně používán ke zlepšení kondice hráčů NHL.

Spinning® je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesne dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti...

Co si vzít na trénink?

Pevnou sportovní obuv, sportovní oblečení (doporučujeme elastické kalhoty a triko nebo cyklistický dres), ručník, cyklistickou láhev s pitím - doporučujeme neperlivé (pití a iontové nápoje lze také zakoupit u nás, kde mužete posedět v příjemném prostředí).

O Spinning® programu

Spinning® program je celosvětovým lídrem v oblasti indoor - cyclingu, vzdělávání a vybavení pro fitness. Vychází vstříc široké škále klientů a jejich individuálním cílům. Spinning® program a patentovaná kola Spinner značky Star Trac nabízejí trénink šitý na míru různým potřebám - ať už jde o samotný výdej kalorií nebo přijmutí výzvy k pokoření vlastních hranic, a to vše tempu, které si určujeme my sami.

Když jsme jako průkopníci indoor-cyclingu vytvářeli Spinning® program, soustředili jsme se na jediný cíl: zlepšení zdraví a kondice co nejširší vrstvy lidí. K tomu nám pomáhá jasná filozofie, ucelený systém tréninku a kolo, které vyhovuje všem bez rozdílu věku, váhy nebo pohlaví.

Více než desetiletí zkušeností a ohlasů z řad klientů jasně dokládá, že náš program není jen o dobrých lekcích, ale zároveň umocňuje týmového ducha, sdílí společný cíl a nabízí nezvratnou změnu životního stylu.

Začínáme

Určitě víte, proč jste milovali své kolo jako malí… Zažijte tu stejnou radost a vzrušení jako tehdy a vnímejte přínos pro své zdraví a kondici. Oceňte to teď - jako velcí...

Pohodlné funkční oblečení a smysl pro dobrodružství - vše, co potřebujete pro začátek!

Před lekcí

Pokud jste nováčkem, informujte svého Spinning® instruktora. Pomůže Vám nastavit kolo a vysvětlí základy.
Nastavte výšku sedla tak, aby ve spodní úvrati záběru bylo koleno mírně pokrčené.
Nastavte předozadní pozici sedla tak, aby Vaše lokty byly mírně pokrčené a v pohodlné vzálenosti od řídítek.
Jako začátečník začněte s řídítky ve vyšší pozici. Jakmile se Vaše flexibilita zlepší a pozice na kole bude pohodlnější, snižte výšku řídítek až do úrovně sedla. Vždy zkontrolujte pevné dotažení všech 3 zaskakovacích kolíků.

Během lekce

Umístěte polštářky chodidel na střed pedálů. Zkontrolujte utažení tkaniček a bezpečné zajištění nohou v klipsnách.
Spinner je kolo s pevným převodem. Pokud chcete zastavit pedály, pozvolna snižujte rychlost šlapání. Pro okamžité zastavení stlačte bezpečnostní brzdu směrem dolů.
Spinning® program není soutěž ani závod. Vždy se řiďte sami sebou a své tempo tomu uzpůsobte.
Šlapejte vždy se zátěží! Seznamte se nejprve se všemi technikami jízdy ve středním tempu, než začnete zvyšovat rychlost.
Mějte své tělo pod kontrolou. Soustřeďte se na svou pozici na kole i na plynulé přechody mezi jednotlivými technikami jízdy.
Snímač srdeční frekvence je nezastupitelným pomocníkem v případě, že ze svého tréninku chcete získat maximum.
Pokud máte závrať nebo pociťujete nevolnost, pozvolna zastavte pedály, sesedněte z kola a informujte instruktora.

Informace o kole SPINNER:

Kolo SPINNER PRO firmy STARTRAC představuje špičku na trhu, nabízející díky své výborné stabilitě, možnosti nastavení přesného posedu a citlivého řešení brzdového systému dokonalý pocit z jízdy.

Vyznačuje se především:
 • Speciálním patentem chráněným tvarem řídítek
 • Výškově nastavitelnými řídítky
 • Ergonomickým sedlem, umožňujícím nastavení ve dvou rovinách
 • Pedály s klipsnami pro bezpečné uchycení nohy
 • Nastavitelnou zátěží a brzdou
 • Stabilním rámem
 • Silným setrvačníkem, navozujícím pocit z jízdy na opravdovém kole

Lekce zdarma

Jste připraveni na jízdu svého života? Získejte ji zdarma! První lekci dostanete zdarma.

Zakoupit permanentní vstup Otevřít rezervační systém Otevřít příručku profesionálního spinnera