Solná jeskyně

Je místo s mikroklima jako u moře. Místo, které léčí, pomáhá v relaxaci, odpočinku od stresu, pomáha v prevenci proti nemocem a zlepšuje zdravotní stav.

Pro koho je solná jeskyně vhodná?

Solnou jeskyni mohou bez rozdílu věku navštěvovat všichni včetně miminek, dětí, těhotných a kojících žen i seniorů. Pro výrazný regenerační účinek ji používají i sportovci, kteří potřebují po intenzivním tréninku dočerpat minerály.

Sůl má podle jedné pohádky větší cenu než zlato. Vyzkoušejte naši solnou jeskyni a přesvědčte se sami.

Léčivé účinky soli znaly už naši předkové. Zázračná je především mořská sůl. Mořské prostředí velmi pozitivně působí na naše zdraví, pomáhá s nejrůznějšími nemocemi – problémy s dýchacími cestami, kožními nemocemi apod.Ne každý si však může dovolit jezdit pravidelně k moři. Proto jsme pro Vás vymysleli, jak přenést zdravé mořské prostředí do podboořanského ovzduší...výsledkem je SOLNÁ JESKYNĚ Barn club.

Není ovšem jeskyně jako jeskyně. Naše jeskyně jako jedna z mála v České republice je opravdu vytvořena ze solných kamenů pocházejících z Mrtvého moře, z Pákistánu ale i z Polska...naše jeskyně opravdu pomáhá! h a dolních cest dýchacích, poruchy nervového systému - stres, únava, přepracování, stavy vyčerpání, deprese, neurózy, skleróza. Poruchy vegetativního nervového systému. Poruchy krevního oběhu, snížená funkce štítné žlázy, onemocnění trávicího traktu, podpora při léčbě nadváhy, alergie. Léčba revmatických obtíží. Poruchy imunitního systému, rekonvalescence stavů po úrazech, zlomeninách a operacích. Solná jeskyně také čistí pleť, vyhlazuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí kůže.

Fotografie solné jeskyně

Zavřete oči a nechte na sebe působit sílu moře.

# # #

Účinky solné jeskyně

Sůl použitá ke stavbě jeskyní obsahuje např.: jód, brom, selen, vápník, hořčík, draslík.

Bylo prokázáno,že tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě a proto se 45 minutový pobyt v jeskyni vyrovná dvěma až třem dnům u moře.

Účinky minerálů a stopových prvků:
  • Jód má pro člověka nezastupitelný význam. Hlavní role jódu je bezprostředně spjata s jeho přítomností v hormonech štítné žlázy, které řídí různé procesy v organismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo.
  • Vápník posiluje obranyschopnost našeho organismu, zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a pomáhá snižovat krevní tlak.
  • Draslík snižuje krevní tlak, předchází srdečním chorobám, prokrvuje kůži, působí močopudně a tím pomáhá vylučovat toxické látky z těla.
  • Sodík zvyšuje energii buněk a udržuje alkalickou kyselost v organismu.
  • Magnézium ulevuje a snižuje nepříjemné bolesti při astmatu. Odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání a chrání také před srdečními chorobami.
  • Železo zvyšuje nízkou hladinu hemoglobinu(červených krvinek) a snižuje riziko infekce.
  • Brom snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém.
  • Selen napomáhá překonat virová onemocnění.
Zakoupit permanentní vstup Otevřít rezervační systém

Prodej zboží

Nabízíme prodej kosmetik, krémů, šamponů atd. od firmy Kawar a prodej solných lamp, solí, svíček atd. od Solné lampy. Zboží máme skladem.

# # # # # # # #